Komunikat Okręgu PZW Katowice Odnośnie Opłat Członkowskich na 2020r

Komunikaty | 2020-04-20 | Publikujący: Koło PZW nr 102 Żory

Katowice, dnia 16.04.2020 r.

KOMUNIKAT NR 22/2020

I          SPRAWY  ORGANIZACYJNE

Nawiązując do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 658 i 673) w § 16 w ust. 1 pkt 1 nie przedłużono terminu  zakazu przemieszczania się osób przebywających na terenie Polski obowiązującego do 19 kwietnia 2020 r., tym samym wędkarze będą mieli możliwość uprawiania amatorskiego połowu ryb na wszystkich wodach udostępnionych do wędkowania przez uprawnionego do rybactwa.

W związku z powyższym, że nie przedłużono zakazu swobodnego przemieszczania się osób przebywających na terenie kraju odwołuje się częściowe zawieszenie przyjmowania składek członkowskich w siedzibach kół, (tam gdzie jest to możliwe) o czym należy poinformować  swoich członków za pośrednictwem stron internetowych kół, tablicach ogłoszeń i innych możliwych formach pozwalających na dotarcie do jak najliczniejszej rzeszy wędkarskiej.

Jednocześnie przypominamy, że przy sprzedaży składek członkowskich i przyjmowaniu opłat na rzecz Związku należy zachować szczególne zasady bezpieczeństwa określone w rozporządzeniu Rady Ministrów.  W pomieszczeniu siedziby koła nie może przebywać więcej niż 3 osoby, (tak jak to jest  w sklepach o powierzchni do 100 m2) w tym skarbnik i osoba zapewniająca bezpieczeństwo przyjmującego składki członkowskie oddalona co najmniej od skarbnika 2 metry oraz wędkarz uiszczający składki. Skarbnik i osoba zapewniająca bezpieczeństwo obowiązkowo musi posiadać maseczkę zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki. Pomieszczenie musi być zaopatrzone w płyny dezynfekujące, którymi należy odkażać każdorazowo klamki drzwi i ewentualne poręcze. Do pomieszczenia może być wpuszczona tylko jedna osoba, która także musi być zaopatrzona w maseczkę i rękawiczki. Pozostałe osoby, które ewentualnie będą oczekiwać na swoją kolejkę muszą przebywać na zewnątrz z zachowaniem co najmniej 2 m odległość między sobą.

Pełny komunikat zawierający informację sekretariatu Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie możliwości uprawiania amatorskiego połowu ryb znajduje się na stronie internetowej okręgu. Komunikat ten koła mogą również zamieścić na stronach internetowych kół.