Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

Informacja dla Wędkarzy

Komunikaty | 2020-04-10 | Publikujący: Koło PZW nr 102 Żory

Informujemy, że prezes Okręgu PZW w Katowicach kol. Mirosław Iwański w dniu 3 kwietnia 2020 r. przeprowadził telefoniczną rozmowę z przedstawicielem Ministerstwa Zdrowia w sprawie Rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 1.04.2020 r. z zapytaniem, czy zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wyłączeni są z niego wędkarze wybierający się indywidualnie na ryby. Rozmówca zobowiązał się, że przekaże nasze sugestie do sztabu kryzysowego Ministerstwa Zdrowia. Ponadto w tym samym dniu został wysłany do kancelarii MZ e-mail o poniższej treści. 

 

Kancelaria poinformowała nas , że z uwagi na bardzo dużą ilość e-maili wpływających na skrzynkę e-mailową kancelaria@mz.gov.pl uprzejmie informujemy, że Państwa mail może być odebrany z opóźnieniem.

 

Obecnie oczekujemy na odpowiedź.

Treść e-maila

Dzień dobry.

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi, czy w myśli Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1.04.2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wyłączeni są wędkarze wybierający się indywidualnie na ryby.

Przebywanie indywidualne nad rzekami i akwenami wędkarzy łowiących ryby zgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu na amatorskiego połowu ryb odbywa się  w odległości minimum 10 m pomiędzy łowiącymi. Miejsca te są mało uczęszczane przez społeczność lokalną i nie stwarzają takiego zagrożenia jak zakupy w sklepach art. spożywczych czy też przemysłowych, korzystania z komunikacji miejskiej i innych potrzeb niezbędnych życiowo dla funkcjonowania mieszkańców miast i wsi. Korzystanie z tej możliwości może mieć duży wpływ na poprawę stanu psychicznego osób długo przebywających w pomieszczeniach własnych domostw.

Wędkarze wybierający się na ryby korzystają z własnych środków transportu osobowego, w którym zgodnie z rozporządzeniem przebywa w nim do dwóch osób, które z reguły są członkami rodziny.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem:

 

Mirosław Iwański

Prezes ZO PZW w Katowicach

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

jaką metodą najczęściej łowisz ?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin