Aktualności

Zmieniony Kalendarz Imprez Sportowych na 2020r oraz Komunikat odnośnie zasad rozgrywania zawodów

Aktualności | 2020-07-14 | Publikujący: Koło PZW nr 102 Żory

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju nastąpiła zmiana w Kalenarzu Zawodów w naszym Kole

Dyscyplina spławikowa

Lp

Zawody

Godz.

Biczowanie wody (baty)

Zb.Erg

Puchar 70Lecia PZW

Zb. Erg

Zakończenie Sezonu

Zb.Erg

Zawody Aktywu Koła

Do uzgodnienia

Dyscyplina Spinningowa

Puchar 70lecia PZW

Zb. Gzel-Rybnik

Zakończenie Sezonu

Zb.Srebrniok

UWAGA – na wszystkie zawody obowiązują zapisy do środy przed zawodami w Kole lub telefonicznie u Sekretarza Koła tel. 509-963-501.

Na zawody „Biczowanie Wody” dozwolona jest (wędka bat) do 6m, 1kg suchej zanęty i ćwiartka białego robaka (gruby i pinka łącznie)

Rozpoczęcie zawodów spinningowych o Puchar 70Lecia PZW będzie na parkingu przy ul Żaglowej

Na zawody proszę zabrać ze sobą długopis w celu wypełnienia oświadczenia oraz maseczkę lub przyłbicę w celu zakrycia ust i nosa.

Wszystkie zawody bedą rozgrywane w formie towarzyskiej.

Poniżej Komunikat odnośnie zasad rozgrywania zawodów.

KOMUNIKAT NR 28/2020

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z dn.29.05.2020 r., Poz. 964) dopuszcza możliwość organizowania zawodów sportowych do 150 uczestników, bez udziału publiczności.

W związku z powyższym organizator zawodów zobowiązany jest do:

- przygotowania listy imiennej uczestników zawodów, tj. zawodników, trenerów, opiekunów,

- zapewnienia uczestnikom środków do dezynfekcji rąk,

- dopilnowania, aby każdy uczestnik zawodów obowiązkowo miał zakryte usta i nos, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki lub przyłbicy, w trakcie odprawy na rozpoczęcie i zakończenie zawodów, podczas dojścia na łowisko oraz w trakcie  innych kontaktów z organizatorami lub uczestnikami zawodów,

- zachowania odległości pomiędzy uczestnikami zawodów co najmniej 2 metrów od siebie,

- pobranie i potwierdzenie otrzymania oświadczenia od uczestników jak i osób organizujących zawody (załącznik do Komunikatu)

- zmierzenia temperatury ciała uczestników zawodów.

Poniżej przedstawiam stanowisko Prezesa Zarządu Głównego PZW w sprawie możliwości organizowania zawodów wędkarskich (Załącznik nr 2 do Komunikatu nr 28/2020)

Poniżej bezpośredni link do Rozporządzenia Rady Ministrów

Załącznik nr 1 do Komunikatu nr28/2020

z dnia 03.06.2020  r.

OŚWIADCZENIE

Imię i nazwisko ….………………………………………………………………………………………

Adres zamieszkania  ….………………………………………………………………………………….

Telefon kontaktowy …………………………………………………………………………………….

W trosce o bezpieczeństwo organizatorów i uczestników zawodów wędkarskich organizowanych przez Koło PZW nr …………………………………………………………………………………. prosimy o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania.

TAK*

NIE*

Czy w ciągu ostatnich 2 tygodni przybywał Pan /Pani za granicą?

Czy ktoś z Państwa domowników w ciągu ostatnich 2 tygodni przebywał za granicą?

Czy Pan/Pani lub ktoś z Państwa domowników jest obecnie objęty nadzorem epidemiologicznym (kwarantanna)?

Czy obecnie występują u Pana/Pani objawy infekcji (gorączka, duszności,  kaszel, katar, wysypka, bóle głowy, bóle gardła, inne?

Czy obecnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni występowały w/w objawy u kogoś z domowników?

Czy w ciągu ostatnich 2 tygodni miał Pan/ Pani kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie SARS-COV-2 (kontakt z przypadkiem potwierdzonym lub prawdopodobnym)?

Czy w ciągu ostatnich 2 tygodni miał Pan/ Pani kontakt z osobą, u której występowały objawy przeziębienia lub duszności?

*zaznaczyć X we właściwej kolumnie

Temperatura ciała …………………………………….

Oświadczam, ze powyższe dane są zgodne ze stanem na dzień …………………………….

Podpis organizatora                                                                             Podpis uczestnika zawodów

Załącznik nr 2 do Komunikatu nr 28/2020

z dnia 03.06.2020  r.

Komunikat w sprawie rozgrywania wędkarskich zawodów sportowych

W świetle uregulowań prawnych zawartych w opublikowanym Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów      i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ( Dz.U. z dn.29.05.2020 r., Poz. 964) informujemy, że możliwe staje się organizowanie wędkarskich zawodów sportowych.

Za ich organizację i bezpieczeństwo uczestników odpowiada organizator na poziomie jednostki organizacyjnej PZW, tj. Prezes Okręgu, Prezes Koła, Prezes Klubu Sportowego, przewodniczący sekcji.

Szanowne Koleżanki i Koledzy pamiętajmy, że znoszenie kolejnych ograniczeń nie zwalnia nas z odpowiedzialności! Pamiętajmy m.in. o zachowaniu bezpiecznych odległości, maseczek i środków dezynfekujących. Dbajmy o siebie i innych.

Teodor Rudnik
Prezes ZG PZW

Proszę o wyrozumiałość oraz dostosowanie się do powyższych zasad oraz poleceń organizatorów zawodów.

W razie zmiany sytuacji epidemiologicznej w kraju mogą nastąpić dalsze zmiany.

Prezes Koła PZW102 Żory

Jerzy Jurecki